Vítejte u decoDoma!
Přihlaste se k odběru novinek
získáte pravidelnou dávku vyzkoušených receptů, fungujících návodů a inspirace na zútulnění vašeho domova.
Odběr můžete odhlásit v každé zprávě nebo telefonicky na zákaznickém oddělení.
Největší zápřah u nás ručníky a osušky dostávají jednoznačně v létě. Pořád je taháme s sebou někam k vodě, u moře jim dá zabrat slaná voda, na pláži písek. A vzhledem k hezkému počasí nesuším v sušičce, ale na zahradě, takže snadno zhrubnou. Jak se o ně tedy správně postarat?
Pamatuju si z dětství reklamu na modrého králíčka Azurita, který spal v dokonale nadýchaných ručnících vypraných ve stejnojmenné aviváži. Asi málokterá reklama ve mně nechala tak hluboký otisk :-). Navzdory tomuto reklamnímu hitu ale na ručníky aviváž nepatří a s praním se to má taky trochu jinak, než jak se i kvůli reklamám traduje.
Nebudu ale předbíhat, protože péči o ručníky máme na našem decoDomáckém blogu perfektně zpracovanou. Oblíbení bambusové ručníky a osušky potřebují trochu jiné zacházení než klasické froté a tak vůbec. Pojďte se začíst do tipů, jak jednoduše a s minimálním úsilím, třeba jen díky pár drobným úpravám prací rutiny mít ručníky plné svěžesti, tak akorát měkké a s krásnými jasnými barvami.
Byla bych nerada, aby to dnes vyznělo, že péče o ručníky a osušky je raketová věda – i když věda to opravdu trochu je. V článku Staráte se správně o ručníky a osušky? najdete přehledně tipy k jejich výběru a nákupu podle materiálu, co s vytahanými nitkami i jak se vhodně prát, sušit i zda je nutné je žehlit. Tenhle manuál je prostě základ.
Bambusové osušky jsou díky své přirozené měkkosti velmi populární. Takže pokud je máte, určitě není od věci zjistit si něco o vhodné péči, třeba tohle Desatero pro nákup a údržbu bambusových ručníků. A jestli je ještě nemáte, tak vřele doporučuji si nějakou pořídit, třeba u nás – bambus totiž oproti bavlně mnohem lépe saje a z mé osobní zkušenosti i lépe schne, takže studivý mokrý flek, který vznikne po dosednutí v mokrých plavkách, rychleji zmizí.
Jak už bylo řečeno, aviváž nejen na ručníky, ale smyčkový textil obecně nepatří. Změkčovač ručníků si ale za pár korun vyrobíte doma a ještě si do něj můžete dát esenciální olej přesně podle svého vonného vkusu.
V decoDoma dlouhodobě podporujeme ekologickou drogerii, a to nejen na blogu, ale i na e-shopu, kde si můžete spoustu potřebných propriet na výrobu domácí i hotové přípravky koupit v samostatné záložce ekodrogerie. Jak s ní zacházet i další nápady, jak vybrat správný ručník či osušku právě pro vás najdete právě tady.
Závěrem pro vás mám pár tipů, jak si poradit s chybějícím poutkem na ručníku či osušce, protože jen máloco je v koupelně tak otravné, jako když na novém ručníku není poutko nebo se na tom starém utrhne. Mimochodem, velké osušky v zimě dávám doschnout na koupelnový vyhřívaný žebřík a osvědčilo se mi poutko přišít doprostřed delší strany, osuška se pak necourá po zemi.
Články, které by vás ještě mohly zaujmout