5 PRAVIDEL PRO DOMÁCÍ PŘEZOUVÁNÍ

UBROUSKY DOKONČUJÍ STYL
17.11.2015
TYPICKY ZIMNÍ DÁRKY
19.11.2015

Patříme k zemím, kde je slušné se po příchodu domů zout. Máme to zažité z dob dětství a řekla bych, že se zouváme dobrovolně. Zouváme i návštěvy a nabízíme jim pantofle, trepky, papuče, bačkory, boty televizorky, dokonce i extra pantofle návštěvnické. Oběma stranám to bývá nepříjemné. Co s tím?

Pamatuji, že jsem byla kdysi s mým mužem pozvaná na domácí večírek a bylo nám naznačeno, že máme být výrazně elegantně oblečeni. Nechodíme na návštěvu v teplácích, ale nešť, ohodili jsme se tedy trochu víc, než bývá obvyklé, abychom zapadli do společnosti. Jen jsme za dveřmi odložili kytici, dostali jsme ke svému zděšení pantofle v různém stádiu rozkladu. A bylo po parádě.

Na přezouvání jsem nezanevřela. Ale dodržuji pár rozumných pravidel:

1 Návštěvu nezouvejte. A ponechte jí volné rozhodnutí, zda tak učiní, či ne. Někdo před vámi raději ukryje díru na ponožce, ale někdo rád na chvíli odloží promáčené boty. Společensky oblečená návštěva se zouváním samozřejmě nepočítá. Měla by od vás slyšet větu: „Nezouvejte se, prosím!“

2 Pakliže se návštěva zuje, pak jí podejte nepoužívanou obuv, která nevypadá domácky. Žena v pantoflích na malém klínku bude vypadat stále dobře. Mužům nachystejte neutrální kůži nebo elegantní imitaci.

3 Obutá návštěva nemá co dělat na koberci v dětském pokoji. Nestyďte se jí to říct. Zbytek bytu si bez problémů uklidíte.

4 Pro vlastní přezutí si nachystejte kvalitní zdravotní obuv. Na nohou strávíte pěkných pár hodin, takže prospějte svému tělu. Přiznejte si, že módní botičky, v kterých běháte celý den, nebývají schváleny ortopedy. Je příjemné z nich doma vyklouznout.

5 Zouvejte se pro pohodlí. Teplé bačkůrky jsou synonymem pohody. Přijde-li jejich chvíle, víte, že nemusíte nic dělat, a že se můžete zachumlat do křesla s knížkou nebo s vlídným posluchačem a že přichází absolutní volno. Užije si ho a naučte se odpočívat. Možná, že lze začít právě – od bačkor!

 

Ještě jedna věc. Domácí obuv je správným dárkem pod stromečkem. Jistě, musíte vědět, komu ji můžete nadělit. Ale boty a bačkory na doma jsou dnes tak hezké a sympatické, že se za ně rozhodně nemusíte stydět. Zvláště za ty zimní, s kožešinkami…Chlupaté boty na podlaze nevyhřáté chaty – to je naprosté blaho. A nohy v teple už proklamoval Švejk se svým úsměvným a moudrým nadhledem. Možná, že krásnými bačkorami vyřešíte jeden z prima vánočních dárků.

2 Comments

  1. zd napsal:

    Nerozklikla jsem bližší info o dvou zobrazených teplých bačkorách … lze to vůbec ? Děkuji…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.