RŮŽE Z LÁSKY, K SNĚDKU I PRO PARÁDU

DÁRKY PODLE HOROSKOPU – PRO PANNU
20.9.2016
BYLINKY NA ZIMU II / DÁRKY ZE SPÍŽE
22.9.2016

Zářijové růže jsou nejkrásnější. Alespoň mi tak připadají. Nějak si jich v tuto dobu víc vážím, protože vím, že ta nádhera bude brzy pryč. Naštěstí je tu spousta způsobů, jak se z růžové inspirace těšit po celý rok.

Velká poupata na vzrostlých stoncích i drobnokvěté růžičky plné rozvlněných sukýnek nás spolehlivě naladí do romantické nálady. Naštěstí růže dobře rozpoznají i muži a tak nám je s oblibou nosí. A my jim za to zase můžeme něco vykouzlit v kuchyni. I já nejraději kupuji růže, když chci někomu udělat radost. Přesto, že mám ráda docela obyčejné květiny, cítím, jak magické kouzlo v sobě růže mají. Vyvolává inspiraci a my se pak snažíme umotat růže z papíru a dozdobit s nimi dárky, textilními růžemi si krášlíme kabelky i účesy, na dorty modelujeme marcipánové růžičky a fotkami si zdobíme byt…

Ani mě to neminulo, a tak jsem soustředila pár nápadů, za které může okouzlení růžemi. Začnu prozaicky, protože růže jsou i k snědku!

1   Cukrové růže na mramorovou bábovku  U nás doma se pekla vždy čokoládově mramorovaná bábovka. Toto je taková holčičí varianta, když se chcete blýsknout před návštěvou. Uděláte prostě něco zcela klasického, ale podstatou je – pořádně to vyparádit. Třeba cukrovými růžemi a ovocem, které se vyhrne ven, jakmile růžovou bábovku rozkrojíte. Abyste měli dostatek růžičkové inspirace, mrkněte na formu, ve které se bábovka pekla.

2   Ubrousky zamotané do tvaru růží  Vkusná rychlovka, která docela nápadně odekoruje prostřený stůl. Samozřejmě, že téma růží je potřeba korunovat krásnou kyticí ve váze. Ubrousky udrží pohromadě vysoké rozšiřující se sklenice na nápoje. Ty, které jsem použila, jsou ideální.

3  Upečené růžičky k čaji a kávě zkrátka nesmí na stole chybět. Když přiběhnete z práce, potřebujete pauzu a maličké sladké povzbuzení. Napečené cukroví schovejte pod poklop a těšte se na další den. Jak růžičky vyrobit, naleznete na krátkém videu; naučím vás k tomu jednoduchý trik.

4  Silikonovou formu ve tvaru růží  vám musím představit. Upečete v ní muffiny, vytvoříte pudinky a dezerty, zamrazíte zmrzlinu. Ve všech případech naservírujete na talíře úhledné růžičky, které se dají ještě nápaditě dozdobit. Vaše rychlé pohoštění bude dokonalé.

5  Kytice na pokračování, tak by se dala nazvat tato kompozice. Možná nemáte doma sadu úzkých váz, tak si je jednoduše vyrobte. Použila jsem zajímavé láhve od vín, octů, limonád, a natřela je na bílo. Výsledek působí trošku akademicky a v prostoru je velmi atraktivní. Vázy klidně nechte stát v klidném koutku na podlaze.


 

007

1   Cukrové růže na mramorovou bábovku

ruze-ubrousek

2   Ubrousky zamotané do tvaru růží

ruze_nahled

3  Upečené růžičky k čaji a kávě + VIDEO

002

4  Silikonová forma ve tvaru růží

maminy_nahled

5  Kytice na pokračování

Přeji vám spoustu další růžové inspirace! Pochlubit se můžete v komentáři na konci stránky.

2 Comments

  1. beneček napsal:

    Pečené růžičky jsou nádherné. Chutnají výborně. Mockrát děkuji.

  2. Jana napsal:

    Rádo se stalo, jsem potěšená, že Vám pečivo chutná. Pěkný víkend, přeji!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.