PŘENOSKA NA DORT + JOGURTOVÝ MAXI DONUT

CO NEPŘEHLÉDNOUT PŘI ZAVAŘOVÁNÍ
14.8.2019
ROHOŽKY ZACHYTÍ NEPOŘÁDEK
19.8.2019

O víkendu si chceme všichni odpočinout a vyrazit někam ven. Není od věci, vzít si s sebou něco dobrého na zub. Ale, jak si domácí pochoutky zabalit?

Přemýšlela jsem, co vám dobrého nabídnout na víkend. K tomu rychlého a snadného, ale především vhodného na transport. Mnozí z vás totiž vyrážejí na víkend.

Vybrala jsem jogurtové těsto a kulatou přenosku na dorty. Musím říct, že jsem hodně dlouho otálela s jejím nákupem, protože není nejúspornější na místo. A říkala jsem si, že s dortem po ulicích zas tak často nepobíhám. Omyl - každoročně jsem ji potřebovala, a i kdybyste přenosku použili jen jednou za rok, je nenahraditelná, protože ten dort zkrátka do ničeho nestrčíte, aniž byste trnuli, v jakém stavu ho přivezete. K tomu mě vůbec nenapadlo, že do přenosky dám také rozkrájený koláč z plechu, pěkně urovnaný na kulatém tácu, drobné cukroví, mísu koblih, a co víc - masový nářez a jiné pochoutky - třeba na piknik. Podnos s poklopem je pak nedocenitelný, protože ochrání potravu před hmyzem.

Takže přenosku už pár let mám, a určitě si ji kupte také. Momentálně jsem do ní napekla jogurtové bábovkové těsto plněné tvarohem, s čokoládou a ořechy, a abych podpořila kruhový tvar, využila jsem 2 stejné formy s otvorem uprostřed. Z kuchyně tak vtipně vyšel pořádně veliký plněný donut. Podobný tvar krásně upečete v dortové formě s výměnným dnem (naleznete v galerii pod článkem) nebo těsto dejte do bábovkové formy nadvakrát a zaplňte jen její část.

Dobrou chuť a pěkný víkend!

003

JOGURTOVÁ BUCHTA S ČOKOLÁDOU

Příprava: 60 minut i se zdobením * Získáte: bábovku nebo dortový korpus

Těsto

5 vajec, bílky a žloutky zvlášť
špetka soli
180 g másla
220 g třtinového cukru
220 g špaldové hladké mouky, např. Babiččina volba
50 g mandlí, jemně mletých
200 g bílého jogurtu řeckého typu
 
Krém
 
220-250 ml smetany, 33%
3 lžíce moučkového cukru, prosetého
200 g tučného tvarohu, výborný je vaničkový zn. Tatra
 
Na dokončení
 
150 g čokolády na vaření
kus másla
80 g směsi ořechů a mandlí
 
1. Z pěti bílků se špetkou soli ušlehejte tuhý sníh, odložte ho do chladu. Troubu zapněte na 175 °C.
 
2. Rozpusťte máslo a nechte ho zchladnout. Ze žloutků a třtinového cukru mezitím našlehejte hustý krém.
 
3. Do základu prosejte mouku s mandlemi a tekuté máslo, a rychle vše spojte; nakonec přidejte jogurt a těsto promíchejte dohladka.
 
4. Ručně opatrně vmíchejte sníh, snažte se těsto nadlehčovat.
 
Těsto vlijte do vymazané a moukou vysypané formy, a pečte asi 40-45 minut při teplotě 175 °C (pečete-li ve dvou formách nižší těsto - asi z dávky a půl, stačí i 25 minut). Pomocí špejle zjistěte propečení a formu (formy) vyjměte z trouby. Upečené těsto po 15 minutách vyjměte a nechte vychladnout na mřížce.
 
Krém - Smetanu ušlehejte do polotuha, přidejte cukr a došlehejte. Nakonec přidejte měkký tvaroh, vše krátce prošlehejte a dejte do chladničky.
 
Čokoláda - Čokoládu rozlámejte a rozpusťte ve vodní lázni. Přimíchejte máslo, aby vznikla hladká tekutá poleva a ihned použijte.
 
Dokončení - Vychladlý korpus rozkrojte (případně, pokud jste pekli ve dvou formách, jako já, tuto práci si ušetříte, ale zase musíte vychytat dávkování těsta podle svých forem), horní část odložte na mřížku a polijte ji čokoládou. Po mírném zatuhnutí proces zopakujte a do tuhnoucí čokolády nasypte ořechy a mandle. Mezitím navršte na spodní část těsta celou várku tvarohového krému. Přiklopte ho tuhnoucím čokoládovým patrem a vše nechte důkladně vychladit - před transportem nejlépe do druhého dne.
prenoska1

Většinu forem na pečení si kupuji ve dvou exemplářích - dortové, nizoučké koláčové s vlnkovými okraji a jiné, samozřejmě kromě tradičních bábovek. Tu peču vždy jednu, a pořádnou. Ostatní formy v páru se mi mnohokrát osvědčily - když už mám upatlanou kuchyň, tak ať je nějaký výsledek :o) Například koláč se rozkrájí na posezení, tak zbude další na druhý den, dortové pláty se také lépe sesazují ze dvou forem a pod. Podobně vznikl i můj donut. Krásně ho však upečete v jedné formě s výměnnými dny, kterou najdete v galerii pod článkem. Vytvoříte rovný dortový korpus s otvorem, který jen opatrně rozříznete.

003vyrez

Plastová přenoska na dort spolkne dortík i s tácem. Víko je vysoké, takže se dovnitř vejde i dort s jedním patrem. Podnos, který zbude po rozebrání, má dvě ucha, za něž ho pohodlně odnesete kam je třeba, a díky sponám umístěným po obvodu, vše pěkně drží v jednom celku. Přenoska je lehká, a když se povznesete nad to, že doma trošku překáží, je opravdu užitečná. Vychlazený maxi donut jde dobře rozkrájet na dílky, neboť ztuhlý hustý krém je absolutně pevný.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *