JARO V BOTÁCH

JAK SPRÁVNĚ TŘÍDIT ODPAD Z DOMÁCNOSTI
4.3.2020
NADÝCHANÉ MRAKY NA PLECH
9.3.2020

Příroda se polehoučku probouzí ze zimní letargie a jako každoročně nabídne ty nejjásavější barvy. Vytvořte si z nich malé jarní dárkové aranžmá.

Mnoho prvních jarních kvítků se krčí jen tak v trávě, jen je zašlápnout, ale na to si dávám velký pozor. Když začnou kvést záhonky trsy sněženek a bledulí, je to malý zázrak. Čekají nás první petrklíče, které odemykají jarní bránu, vyklubou se křehké podléšky, macešky a sedmikrásky. Jsem vděčná všem zahradníkům, že nám tu krásu vypěstují dopředu. Už teď si můžeme nakoupit drobné květináčky s kopečky něžných květin, tak malými, že se vejdou i do holčičího dřeváku. Botám jsem nijak neublížila, bude z nich pěkný dárek. Malé komorní aranžmá může být jen chvilkovou potěchou pro oko.

Hezké jarní blahopřání k nedělnímu Mezinárodnímu dni žen!

drevak1

JAK VYTVOŘIT DÁRKOVÉ ARANŽMÁ A DŘEVÁKŮM NEUBLÍŽIT

Obuv má kožený svršek a v kombinaci se dřevem vypadá výborně. Móda se vrací, a kdo jsme dřeváky někdy nosili (a nejednou), víme, jak jsou příjemné a pohodlné. Chcete-li někoho potěšit jarním dárkem, máte příležitost - dřeváky se budou nosit zas. A pokud k nim přidáte květinový pozdrav, který se hodí nadšeným zahradnicím, co už se nemohou dočkat, že strčí prsty do zeminy, potěšíte dvojnásob. Připravte si:

  • 2-3 druhy nízkých květin v mini kontejnerech na výsadbu semen
  • malé mikrotenové sáčky
  • kousek balicího papíru
  • nůžky
  • stuhu

Do dřeváku se zas tolik rostlin nevejde, ale dva druhy určitě. Květiny koupíte v květinářství i v zahradnictví, v tuto dobu už je jich všude dost. Rostliny mírně zalijte a nechte do druhého dne v klidu. Pak je vyjměte z papírových kontejnerků, a kořenový bal každého trsu vložte do malého mikrotenového sáčku. Okraje schovejte pod listy.

Dřevák můžete také vyložit fólií, ale nebylo to třeba. Rostliny opatrně vsuňte do otevřené části boty a pěkně naaranžujte. V místě paty obtočte sáčky se zeminou pruhem pomačkaného balicího papíru a zafixujte ho v botě. Svršek přikryjte a květiny jemně oroste sprejem do doby, než dárek věnujete. Později je třeba květiny zasadit do květináče a pěstovat obvyklým způsobem.

Druhý dřevák ozdobte širokou stuhou v barvě květin. Do špičky můžete vložit malý dárek. To celé zabalte do celofánu, a můžete vyrazit na návštěvu.

  • Dřeváky mají bohatou historii. Kdysi byly celodřevěné,  používaly se výhradně jako pracovní obuv a chození v nich určitě nebyl žádný med. Teprve později začal jejich tvar lépe sledovat postavení nohy a svršky se začaly dělat z kůže a zdobit řezbami, vypalováním i malbou.
  • Dnes patří pravé dřevo do našeho šatníku úplně běžně - posledním současným hitem jsou například dřevěné obroučky brýlí. Aby dřevo na obuvi vyniklo, vznikla módní obuv na platformách, často v hodně výstředních tvarech. V módě se chůze na vysoké noze objevuje s železnou pravidelností. Tradiční dřeváky mají rozumnou výšku a dokážou být pro chůzi pohodlnější, než vysoké štíhlé podpatky. 
  • Květinové a výrazně barevné pantofle ladí s džínovým oblečením a s uvolněnou kalhotovou módou z letních lněných materiálů.
  • Na e-shopu naleznete dámské ortopedické dřeváky nedeformující nožní klenbu a zachovávající anatomický tvar nohy. Pokud máte práci při níž dlouho stojíte, vyzkoušejte je, možná pro vás bude pevná opora nohou vítanou změnou.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *