DOMÁCÍ LIMONÁDY Z OVOCNÝCH ČAJŮ

MÓDNÍ SKLENÍČKY PLNÉ ZELENĚ
11.7.2019
LETNÍ NÁPADY SE SKLENICEMI
16.7.2019

Jídlo a pití pod širým nebem si v létě užíváme plnými doušky. Nejhezčí na tom je, že ho sdílíme s těmi, které máme rádi.

Nejlépe chutná v přírodě, to mi dáte určitě za pravdu. K pohodě a odpočinku nicméně patří i kus dobré potravy - a to je ten správný čas na grilování. Představa sladkého lelkování, které je zaměřeno maximálně na to, aby se něco nepřipálilo, patří k zážitkům, které v létě milujeme. I tehdy, když je pod mrakem, se dostaví neodbytná žízeň. Zahnat ji domácími limonádami je příjemné pro malé i velké. K výrobě osvěžujících nápojů potřebujete pouze džbán nebo karafu, dobře vychlazenou vodu a sezonní ovoce či zeleninu prospěšnou pro vaše zdraví.

Domácí limonády si můžete dopřát v každé restauraci. Někde musíte sáhnout i hlouběji do kapsy. Brzy však nasbíráte inspiraci na to, jak si doma připravit neméně dobré (nebo dokonce ještě lepší) ledové nápoje. Zatímco na piknik můžete bleskově sbalit deku a to co právě lednice nabídne, s tím, že vyrazíte třeba do nejbližšího parku, k přípravě domácích limonád je přece jen dobré zázemí kuchyně. S ingrediencemi je troška patlání, a konec konců hodí se i rychlovarná konvice. Vedle sodovky, bílého vína, čerstvě vymačkaných ovocných šťáv a pod., je dobré využít jako základ i vychlazený zelený, ovocný či bylinkový čaj.

A rozhodně nezapomeňte přibalit i jednorázový piknikový gril. Jak ho šikovně využít, si přečtěte ZDE.

letni drinky na grilu2

LIMONÁDY Z OVOCNÝCH ČAJŮ

Podle receptů připravíte vždy kolem 1/2 l nápoje

CITRUSOVÝ NÁPOJ S OKURKOU

   2 sáčky ovocného čaje s citrusy
   1/2 l téměř vroucí vody
   1/2 limetky, nakrájené na tenké plátky
   salátová okurka, plátky nakrouhané škrabkou
   pár lístků meduňky
   na doslazení - 1 lžíce bezinkové šťávy nebo medu, dle chuti, led
 
Zalijte sáčky s čajem a nechte ho vychladit. Do karafy přidejte plátky limetky, proužky okurky, lístky meduňky, přilijte čaj a oslaďte dle chuti. Nápoj bude aromatičtější, pokud ho necháte ještě minimálně hodinku v chladničce.
 
 
OVOCNÝ NÁPOJ Z TMAVÝCH BOBULÍ
 
   1 sáček ovocného čaje s jahodami a lesním ovocem
   1/2 l téměř vroucí vody
   3 lžíce sladké směsi ovoce - ostružin, borůvek, jahod a malin
   pár lístků meduňky
   na doslazení - 2 lžíce mátového sirupu, led
 
Zalijte sáček čaje a dejte zchladit. Na dno karafy vložte ovoce a jemně ho rozmačkejte. Přidejte vylouhovaný čaj, lístky meduňky a doslaďte mátovým sirupem. Přidejte pár kostek ledu a podávejte.
 
 
BROSKVOVÝ NÁPOJ S CITRONEM A MEDEM
 
   1 sáček zeleného čaje
   1/2 l téměř vroucí vody
   1/2 citronu, nakrájeného na plátky
   velká broskev nakrájená na plátky
   na doslazení - 2 lžíce medu, led
 
Vylouhujte zelený čaj a dejte jej zchladit. Do karafy vložte citron, kousky broskve a mírně je promačkejte. Přidejte kostky ledu, přilijte čaj a dejte vychladit minimálně na 1 hodinu.
 
Výborná varianta tohoto nápoje vznikne, když místo citronu použijete plátky růžového grepu (v karafě) a přidáte libovolné ovoce. Oslaďte medem a nakonec vložte pár snítek rozkvetlé levandule. Vše nechte důkladně vychladit.
 
 
 
 
 
drinky1

Než vynesete všechny potřebné suroviny ven, kde na ně zaútočí sluníčko, případně drobní hmyzáci, vyplatí se udělat si přípravy doma. K tomu nejpraktičtějšímu patří:

    * Vylouhujte bylinkový, zelený nebo ovocný čaj pro základ vybraného receptu a dejte ho vychladit.
    * Do mrazáku vložte plastové láhve s vodou, případně s minerálkou na ředění nápojů - pozor, hlídat.
    * Naplňte tvořítka na led. Dejte do nich mimo pramenité vody také drobné bobulové ovoce, které později nápoj ochladí, ale také zároveň dochutí.
    * Z kusu melounu vykrájejte pomocí speciálního vykrajovátka kuličky, dejte je do sáčku a zamrazte je. Rovněž poslouží místo kostek ledu.
    * Čekáte-li často větší počet hostů, pořiďte si objemnou nádobu na limonádu s kohoutkem. Je to efektní a nebudete muset stále běhat se sklenicemi.
    * K přenášení sklenic poslouží také praktický drátěný košík, k jehož výbavě patří 4 velké sklenice a karafa - viz fotografie.
    * Citrony, okurky, broskve a další ovoce předem omyjte, zbavte semínek a nakrájejte na klínky a plátky. Vše si připravte do misek nebo na velký talíř k rychlé spotřebě.
    * A nezapomeňte na protihmyzí kryty. V srpnu tradičně vyrazí do terénu mlsné vosy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *