6 TIPŮ K VALENTÝNSKÉMU STOLOVÁNÍ

MUG CAKES ANEB SLANÉ SVAČINKY Z MIKROVLNKY
10.2.2020
DOMÁCNOST POD PÁROU
12.2.2020

Oslavte páteční svátek lásky dobrým jídlem a nápaditě prostřeným stolem. Nic naplat, láska prochází žaludkem.

Pokud vás toto rčení nechává v klidu, dejte přednost elegantní restauraci a nechte se rozmazlovat. Na sklonku pracovního týdne to asi ani nelze plánovat jinak. Nicméně máme před sebou víkend, a ten už může být celý ve znamení pohody, a možná se odehraje i v kuchyni u společné přípravy jídla. Nezáleží na tom, co připravíte, ani na tom, zda právě slavíte Valentýna či ne. To nejhezčí je sejít se u hezky upraveného stolu a pobýt spolu. A to platí pro kterýkoli den v roce.

Nezapomeňte, že 2. března 2020 vylosujeme výherce třídenního relaxačního wellness pobytu s polopenzí pro dva s lázeňskými procedurami v celkové ceně 17 180 Kč. Stačí, když se zúčastníte ankety Shoproku 2019.

valentyn2 (2)
1

sladká kytice


Tuto kytici jsem chystala k svátku maminek, ale se stejným úspěchem ji můžete vyrobit i teď, o Valentýnu, na sváteční stůl. Zcela jistě ji zvládnou i tvořiví muži, nebo si mohou nápad odnést spolu s bonboniérou ke květinářce. Růže a čokoláda se k Valentýnu znamenitě hodí.

valentyn3
2

nepečený dortík s vinným želé


Nepečený cheesecake patří k oblíbeným dezertům. Ne, že by byl bez kalorií, ale působí lehce a příjemně. Základ tvoří jemná chuť limetek a vršek dortu je zcela speciální, je to kořením ochucené vinné želé, patřící k lahůdkám. Spojení všech chutí je jedinečné. S chystáním dortu začněte už zítra, protože je třeba rozložit si práci do dvou večerů, aby jednotlivé vrstvy dostatečně ztuhly.

valentyn5 (2)
3

bleskově prostřeno


Stačí malý detail, a z vašeho každodenně stejně prostřeného stolu se stane výjimečná kompozice. V tomto případě za to mohou nápadné ubrousky. Složit je do tvaru srdce je opravdu snadné a je to dílo okamžiku. Pokud vás zaujal porcelán s jarním dekorem, jedná se o talířový servis Marika, který si můžete objednat na našem e-shopu.

valentyn6
4

rychlý dezert ke kávě


První jahody a příslib čokolády na jazyku, co může být lepšího? Palačinky s příměsí kakaa, to jen malá obměna rychlého dezertu, který má každý z nás v oblibě už od mala. Pro chvíle slavnostní ještě každý talíř ozdobte horkou čokoládovou omáčkou, čerstvým ovocem a kopcem našlehané smetany. Pak to teprve bude ono.

valentyn7
5

olivový chlebíček k vínu


Chlebíček se sušenými rajčaty a zapečenými olivami se výborně hodí ke sklence dobrého vína. Dáte-li přednost lehké večeři se zeleninovým salátem a italským předkrmem, zaručeně si pochutnáte. Při pečení slaného chleba jsem testovala keramickou formu na pečení a byla jsem s ní spokojená. V tuto chvíli ji na sklaně nemáme, ale pokud se rozmýšlíte nad nákupem nové formy na bábovku nebo pekáče na pečení masa i pro zapékání zeleninových pokrmů, keramiku ráda doporučím. O nádobí je třeba se starat, ale odmění se vám dlouhou životností a velice snadnou údržbou. 

valentyn7 (2)
6

zamilovaný slaný koláč


Nadýchanou pochoutku dělá z tohoto koláče především náplň ze zakysané smetany. Spolu s ostatními ingrediencemi - jako je slanina a listové těsto - je to trošku kalorická bomba, ale opravdu stojí zato. Jak se ke koláči dopracovat, uvidíte na krátkém videu. Koláč vypadá pracně, ale není to tak. Upečete ho v každé koláčové formě nebo na plechu s nízkým okrajem. Důležité je jen to, aby se koláč dal dobře rozkrájet na úhledné kousky, kde se vyhnete šunkovým růžičkám.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *