NAROZENINOVÍ MOTÝLCI

KYSELO S HOUBAMI
21.1.2016
KOKTEJLOVÉ CROISSANTY
25.1.2016

ornament_01

Motýl patří k typicky letním dekoracím. Patří k modré obloze, k loukám a květinám. Nevím proč mám takové nápady, že si na motýly vzpomenu právě uprostřed ledna? Možná proto, že je za okny bílý sníh a modré nebe, a to je také taková křehkost a čistota.

A také proto, že dcera mojí kamarádky má narozeniny a kamarádka přemýšlí, jak uvítat pořádnou holčičí bandu. Sklenice na bílé víno (momentálně na nealko šampus) se alespoň nebudou tvářit tak dospělácky. Dovnitř křidélek napište jména malých slečen – a návštěva může přijít…

ornament_02

motylci1

CO BUDETE POTŘEBOVAT

Motýlky jsem vystříhala z oboustranně potištěného kartonu. Pomocí malého nástřihu na bříšku je jednoduše zavěsíte na okraj sklenic. Potřebujete tedy opravdu pouze nůžky a nezbytné pomůcky. Připravte si:

  • oboustranně potištěné kartony s různými dekory
  • obyčejný papír na šablony motýlků
  • tužku
  • malé a ostré nůžky

motylci2

KDE VZÍT ŠABLONY?

Poradila jsem si bleskově, udělejte to také tak. Motýlky si buď nakreslete od ruky – vodítkem vám bude fotografie, případně máte-li cestu do kopírovacího centra, nechte si ofotit stránku z přírodovědné encyklopedie. Stačí vám pak nakreslit vždy jen jednu polovinu motýla na přehnutý arch papíru. Nejlépe působí, když má každý motýlek jiný tvar křídel.

Nejprve si motýly vystřihněte z obyčejného papíru, potom šablonu přiložte na potištěný karton a barevného motýla rovnou vystřihněte. Křidélka přeložte na polovinu a malým nástřihem směřujícím vzhůru prostřihněte bříško. Je-li okraj sklenic širší, pak vystřihněte maličké klínky (viz foto). Motýlky navlékněte na sklenice, drží tam výborně.

Motýlky můžete použít jako jmenovky na dárky, můžete si s nimi ozdobit zrcadlo pomocí aranžérské gumy, nebo si pomocí malých magnetů odekorujte dveře lednice apod. Je to drobnost, ale romantickým duším přinese pohodu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *