SLAVNOSTNÍ SKLÁDÁNÍ UBROUSKŮ

TRESČÍ ŠUNKA S ČOČKOVÝM SALÁTEM
5.12.2016
JEŽÍŠKU, PŘEJI SI… POŘÁDNÝ ZIMNÍ DÁREK!
7.12.2016

Ubrousky patří na stole k naprosto nepostradatelným věcem. Kromě své prvotní funkce pomohou doladit stůl do jednotného stylu a dokonce jim můžete přisoudit i absolutní dominanci.

Ubrouskování mám ráda, a kdybych měla čas, napsala bych na to téma knížku. Je fakt, že se mi rodina směje, že bez ubrousku nesním ani jogurt. Ovšem pěkně prostřený stůl pak pokaždé ocení. A což teprve o Vánocích – to je opravdu hodně příležitostí k tomu, abyste si promysleli jak bude vypadat váš jídelní stůl.

Zatímco k velkému stolování potřebujete nažehlený ubrus, stylovou dekoraci nebo svícny a látkové ubrousky, k rychlému snídaňovému a svačinovému prostírání postačí obdélníkové nebo čtvercové prostírky ladicí se stolní deskou, a bez problémů i papírové ubrousky. Samozřejmě je nemusíte pokaždé skládat do složitých tvarů. Stačí jednota stylu a jednoduchost. Papírové ubrousky mohou mít tak krásné dekory, že je vhodné nechat je rozložené. Zvláště, jsou-li na nich veselé obrázky, které se líbí dětem.

Pokud si přece jen budete chtít trošku pohrát, pak se rozhlédněte po kuchyni, po svátečním nádobí, sklenkách i příborech, jak vše hraje dohromady, a celé aranžmá dokončete těmi nejkrásnějšími ubrousky.


 

ubrousky1

1  Kroužky na ubrousky jsou tím nejjednodušším řešením, jak dát ubrouskům pěkný tvar. Postačí smotat je do úhledných ruliček a vložit dovnitř. Kroužky se strukturálními tapetami vznikly docela jednoduše z obyčejných plechových krabiček, které jsem zbavila dna. Vzhled jim dejte jakýkoli. Můžete pracovat s textilem, s korálky, zkrátka podle toho, jak rustikální nebo blýskavý styl zvolíte.

ubrousky2

2  Na Štědrý večer je krásné užít si naplno slavnostní atmosféry. I když během roku neholdujete třpytu zlata, tento večer mu mimořádně sluší. Například kroužky s andělskými křídly vám opravdu nedají moc práce a každého moc potěší.

ubrousky4

3  Papírové ubrousky mohou vyznít jako naprosto luxusní dekorace. Zvláště v okamžiku, kdy je u stolu prostřeno pro více strávníků. Řada efektních stříšek vytvoří na talířích barevnou explozi.

ubrousky3

4 Ubrousek jako dárek Přichystejte milé překvapení někomu blízkému. Do složeného ubrousku stačí vložit krabičku s cukrovím. Věnujte ji jako poděkování za pozvání k slavnostně prostřenému stolu. Skládanka je naprosto jednoduchá, ale efekt mimořádný.

Nezapomeňte si překontrolovat veškerou stolní výbavu. Pokud vám něco schází, jsme tu!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *